5.00 / 1 oy

LPG'li araba benzinde nasıl çalıştırılır?

Bugün karbüratörlü eski bir araçla yolda kaldık. Nasıl olsa içinde benzin var, gaz bitse de benzinde devam ederiz diyorduk ama araba gazı bitince stop etti, benzinde de çalışmadı. İçindeki benzin azsa diye 2 kere 5 litre benzin takviyesi yaptık bidonla ama yine de fayda etmedi. Bazı lpg'lerin üzerinde sadece gaz ile benzin arası geçişi sağlayan bir düğme switch oluyor ama bazılarında bu değişim basılan bir düğme ile oluyor. Düğme ile olanlarda da bildiğim kadarıyla arabayı çalıştırırken düğmeye basılı tutunca araba benzinde (tam tersi de olabilir) çalışıyor. Bu aracı çalıştırmakta başarılı olamayınca çekiciye yükleyip sanayideki benzinliğe göndermek zorunda kaldık, gaz konunca araba çalıştı. Acaba lpg'li araba benzinde neden çalışmamış olabilir ya da çalıştırabilmek için yapılması gereken bir şey var mıydı? (Arabayı gazdan benzine aldık düğmeden ama işe yaramadı)

fatih arslan

16.11.2019 01:20

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 20 Mart 2022 02:03
    1

    bildiğim kadarıyla tüm lpg'li arabalarda yakıt türü olarak benzin ile gaz seçimi yapabilmenizi sağlayan bir switch bulunur (genellikle direksiyonun altında ya da sağında solunda olabilir) ve aynı zamanda kalan gaz miktarı da buradaki ışıklar vasıtasıyla takip edilir. bu cihazdaki düğmeye basılı tutarak da aracın benzinde mi yoksa gazda mı kullanılacağını seçebilirsiniz

  • 20 Mart 2022 22:18
    0

    iyi de bütün lpg'li arabalar zaten önce benzinde çalışıp ondan sonra belirli bir süre geçince gaza geçmezler mi?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
LPG'li araba benzinde nasıl çalıştırılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.