5.00 / 1 oy

Led Trafosundan Gelen Sesleri Nasıl Engelleyebilirim?

Evdeki televizyon ünitesinin arkasına hafif girintili bir bölme yaptırdık ve içine de rgb led döşettik. Taktırırken renkleri de dilediğimiz gibi kumandadan seçebildiğimiz ve hatta akış ve yanıp sönme gibi efektler de uygulayabildiğimiz için çok hoşumuza gitmişti. Ama ustalar gittikten sonra ledi açınca 5 dakika sonra ledlerin trafolarından hafif gürültülü bir ses geldiğini fark ettik. Televizyon açıkken bu ses pek duyulmuyor ama sessiz ortamda rahatsız edecek kadar bir gürültü yapıyor.

Elektrikçi ile telefonda görüştüm, bu gürültülerin trafoların ısınmasını engellemek için üzerlerindeki fanlardan geldiğini söyledi. Trafoların soğutulması gerektiğini anlıyorum ama bu kadarcık led ışık için bu kadar ses çekmek de istemiyorum. Acaba daha kaliteli bir trafo ya da farklı bir led şerit sistemi ile bu gürültüyü engelleyebilmemiz ve sessiz bir led ışıklandırması kullanabilmemizin bir yolu yok mu? Her led kullanan bu gürültüyü mü çekiyor yani?

cemre.kutluay

01.10.2020 15:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Kasım 2021 11:11
    0

    trafonun kapasitesi ve kalitesi ile trafoya binen yük arasında bir dengesizlik olduğunda maalesef led trafolarından sürekli ses gelmesi durumları gözlemlenebiliyor. bu sorunun kalıcı çözümü ise uygun led sayısı için uygun kapasitede ve kalitede trafo tercih etmek olacaktır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Led Trafosundan Gelen Sesleri Nasıl Engelleyebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.