5.00 / 1 oy

Koronavirüs salgınında nasıl pide alacağız?

Ramazan kapıda ama herkes pandemi dolayısıyla haftasonlarında zorunlu olarak, haftaiçi de kendi sağlığı için evinin içinde. Daha ne kadar süreceği belli olmayan korona virüsü salgını sebebiyle karantina süreci pide alışverişlerini nasıl etkileyecek merak içerisindeyim. Daha süpermarketlerde sıra beklerken bile sosyal mesafe kuralını uygulayamayan çok sayıda bilinçsiz insan varken normal şartlarda bile araya kaynayanlar yüzünden tartışma çıkan pide kuyrukları nasıl olacak? Ben şahsen beyaz ekmek almayı bırakmıştım ve sadece paketli tam tahıllı ekmekleri tüketmeye başlamıştım ama yumurtalı pide yemeden de ramazanın geldiğini anlayamayacağımız için bu dönemde nasıl pide alabileceğimizi merak ediyorum. Devlet tarafından düşünülmüş bir düzenleme olduğuna eminim ama henüz bilgim yok, fikri ya da tavsiyesi olanlardan buraya yazmalarını rica ediyorum.

ilkercan

19.04.2020 20:19

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 15 Eylül 2021 19:34
    13

    memlekette sadece 1-2 vaka varken nasıl panik halinde her şeye dikkat edip titizleniyormuşuz. marketten alışveriş yapıp eve getirdiğimde torbalara nükleer atık muamelesi yaptığımı ve 3-4 saat dokunmadan bekledikten sonra çamaşır suyuyla sildiğimi hatırlıyorum. şimdi günlük vaka sayıları 30.000'e dayanmış ama internetten verdiğim siparişi gelir gelmez açıp yiyorum. bu da insanın kendini adapte edebilme ve gerçek normalleşme süreci olsa gerek.

    sahi sizin pideler ne oldu? :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koronavirüs salgınında nasıl pide alacağız?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.