5.00 / 1 oy

Guinness rekorlar kitabına giren para alıyor mu?

Guinness rekorlar kitabında yer alabilmek için insanlar hayatlarının bir dönemini kırabileceklerini düşündükleri rekorları kırabilmek için feda ediyorlar. Guinness Uykusuzluk Dünya Rekoru Kaç Gündür? ve Guinness Şınav Çekme Dünya Rekoru Kaçtır? soruları ile Guinness rekorlarını araştırmaya ve burada paylaşmaya karar verdim ama öncelikle ilk merak ettiğim soru da doğal olarak Guinness rekorlar kitabına giren kişilerin ne kadar para aldıkları oldu :)

Guinness rekorlar kitabına girmeyi eğer para almak için hedefliyorsanız size kötü bir haberim var, Guinness sadece uluslararası bir tescil kuruluşuymuş ve kimseye de rekor kırdığı için para vermiyormuş. Ancak mesleki olarak itibar elde etmek ya da tanınır olarak sponsor kazanabilmek için dolaylı faydaları olduğu kesin.

Ayrıca kendi iyi olduğunuz bir konuda Guinness'i çağırarak rekorunuzu kayıt altında tescillemek istiyorsanız bu yazışma süreci oldukça uzun sürebiliyormuş. Özellikle de eğer Guinness'in kayıtlı branş listesinde sizin rekor kırmak istediğiniz faaliyet yoksa yeni branş eklenmesi işlemi daha da uzun bir prosedür gerektiriyormuş. Dolayısıyla Guinness'i uluslararası bir noter olarak değerlendirmek ve kırılacak rekor denemesini de parasal bir beklentiye girmeden yapmak gerekiyor.

bumerang

16.11.2020 22:08

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 6 Şubat 2022 03:52
  9

  bir nefeste tüm plakaları sayan öğretmen eğer getir reklamlarında oynadıysa guiness rekorlarına girecek herkesin bence bir şansı vardır

 • 6 Şubat 2022 01:33
  3

  bu sorunun yanıtı evet olsaydı inanılmaz ölçekte çılgınlıklar yapmaya hazır olan milyonlarca insan olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam

 • 6 Şubat 2022 02:06
  1

  doğrudan olmasa da dolaylı olarak gelir kaynağı sağlama potansiyeli var bence, hemen vazgeçmeyin :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Guinness rekorlar kitabına giren para alıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.