5.00 / 1 oy

Kasko ile Trafik Sigortası arasındaki fark nedir?

Bugüne kadar sürekli adını kullanıp da her ikisinin de arabalar için yapıldığını bildiğim sigortalar olan trafik sigortası ile kasko sigortasının tek farkı kaza durumunda kimin masrafını ödediği midir? Örneğin bir kaza durumunda karşı araçtaki hasarı trafik sigortası, benim aracımdak ihasarı da kasko mu karşılamış oluyor?

celile

24.08.2019 04:48

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 7 Kasım 2021 19:38
  22

  kasko olası bir hasar, hırsızlık ya da benzeri durumda (motor arızası gibi araçtan kaynaklı masraflar hariç) sizin masraflarınızı öder.

  trafik sigortası ise olası bir kaza durumunda karşı tarafın masraflarını öder. daha sonra kimin kusurlu olduğuna göre sigorta şirketleri aralarında hesaplaşırlar.

  karşı tarafa kaza sebebiyle verdiğiniz maddi hasar eğer trafik sigortasının teminatının üzerinde kalırsa bu durumda da genellikle kaskoların ek koruma teminatları vardır ve yine cebinizden para çıkmaz, ödemeniz kaskonuz tarafından tamamlanır.

 • 29 Ağustos 2022 01:53
  2

  trafik sigortası ucuz olandır, o bile yıllık 1500-2000 TL gibi bir tutarda çıkar ve taksitlendirilebilir. kasko ise pahalı olandır ve orta sınıf bir araç için 10.000 TL üzeri çıkar, kasko da taksitlendirilebilir ama kredi kartı limitiniz yeterse

 • 29 Ağustos 2022 00:12

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kasko ile Trafik Sigortası arasındaki fark nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.