5.00 / 1 oy

JQuery ile bir html elementinin gizli olup olmadığını kontrol etmek

Bugün başıma gelen bir sorunu çözmek için kullandığım çözümü başka arkadaşların da işine yararsa diye paylaşmak istedim. Farklı durumlarda farklı yüklenen bir html sayfanız olduğunu düşünün. JQyery ile de client tarafında bir html elementinin (p, span ya da div fark etmez) gizli olup olmadığını (visibility hidden ya da display hidden olabilir) kontrol etmeniz gerekiyor.

JQuery ile class ya da id seçicileri ile istediğiniz html elementlerinin gizli oldup olmadığını görmek için (display ve visibility için ayrı ayrı):

$("#secici").is(":visible");
$("#secici").is(":hidden");

if kullanarak bu işlemlerden birisinin trule olması durumunda ilgili elementin gizli olduğunu yakalayabilir ve yine client tarafında yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bir sınıf (class) adına sahip olan tüm elementler içinde arama yapmak ve gizli olanlar için işlem uygulamak isterseniz de şu şekilde bir yaklaşım kullanabilirsiniz:

$(".secici").each(function() {
  if ($(this).css("visibility") == "hidden") {
    // gizli olması durumunda yapılması gerekenler
  } else {
    // görünür olması durumunda yapılması gerekenler
  }
});

 

koroglu

09.09.2020 14:41

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
JQuery ile bir html elementinin gizli olup olmadığını kontrol etmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.