5.00 / 1 oy

Javascript ile kullanıcının Caps Lock tuşunu kapatmak

Zor bir ihtimal ama belki mümkündür diye sormak istiyorum, mesela Word'de ya da Excel'de yazı yazarken caps lock tuşunu açık unuttuğumda office programları otomatik olarak ilk harfi küçük diğer harfleri de büyük olan hatalı yazımı fark ediyorlar, düzeltiyorlar ve caps lock tuşuna da basarak pasif hale getiriyorlar. tarayıcılar da işletim sistemleri üzerinde çalışan programlar olduğu için belki böyle bir yetkileri vardır diye sormak istiyorum. Google Chrome gibi bir tarayıcıya Javascript kodu yazarak kullanıcının bir web sayfasını kullanması esnasında hatalı yazımını fark ederek düzelttikten sonra (buraya kadar sorun yok) caps lock tuşunu javascript ile pasif hale getirmek mümkün mü?

Öz Hakiki Bumblebee

09.05.2020 18:55

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 9 Ekim 2021 00:28
    1

    MS Office gibi masaüstü programlarda mümkün olabilir ama Javascript kodları tarayıcı üzerinde çalıştığı için mümkün olabildiğini düşünmüyorum. Javascript'in ilk zamanlarında belki mümkün olabilir ama güncel tarayıcılar bu gibi erişimleri engelliyorlar.

  • 19 Kasım 2021 10:30
    1

    oldu olacak cd-rom'unu falan da açıp kapatın da iyice yüreğine insin kullanıcının. donanımsal olarak bilgisayara erişebilen yazılımlar nedense bende huzursuzluk yaratıyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Javascript ile kullanıcının Caps Lock tuşunu kapatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.