5.00 / 1 oy

Java kodlarını çalıştırmak için Android uygulamaları 2020

Android cihazınız ile Java kodlarınızı çalıştırmayı, belki toplu taşıma aracında ufak tefek kodlar yazmayı ya da Java çalışmayı planlıyor olabilirsiniz. Android işletim sistemi bugün birçok akıllı sistemde zaten çalışıyor olduğu için belki televizyonunuzdan bile Java kodu yazmayı deneyebilirsiniz. Elbette bu iş için Java kodlarınızı yazabileceğiniz ve hatasız olarak derleyecek hazır uygulamalara ihtiyacınız olacak. Telefonda çok uzun kodlar yazabilen birisi değilim ama ne olur ne olmaz diye telefonumda yine en kullanışlı Java IDE'sini bulundurmak da rahat oluyor, arada aklıma bir şey geldiğinde yanımda bilgisayarım olmasa bile telefonda kod yazabilmek oldukça pratik oluyor. Gelelim Google Play'den indirebileceğiniz ve benim tavsiye edebileceğim en kullanışlı Java geliştirme ortamlarına.

Not: Windows ve IOS için en kullanışlı Java IDE'si konusunda da bir şeyler yazmıştım, bu yazıdan sonra kendi IOS tabletimde kullandığım IOS Java IDE'leri için de bir yazı hazırlayacağım.

1. Learn Java (Sololearn): Bu uygulamayı aslında sadece bir Java derleyicisi olarak yorumlamak hata olur çünkü içerisinde Java eğitimi konusunda da çok güzel modüller mevcut. Bunun dışında boşlukları doldurarak çözdüğünüz güzel problemler de hazırlamışlar.

2. Java N-IDE - Android Builder - Java SE Compiler: Siyah arka planı ve kullanışlı arayüzü ile en konforlu kod yazma uygulaması bence Java N-IDE uygulaması. Zaten ufacık bir ekranda daha da küçük klavye tuşları ile kod yazmaya çalışmak başlı başına zor bir şey, ekran bölümlendirmesi ve proje yönetimi konularında da oldukça başarılı bir iş çıkartmışlar.

3. Jvdroid - IDE for Java: JVDroid de beyaz arka planı ile daha ferah bir java geliştirme ortamı olmuş. Açıkçası N-IDE ilk tercihim olur ama bir hata verseydi ikinci tercihim bu olurdu.

Bunların haricinde tonla eğitim ve dokümantasyon uygulaması var. Bana sorarsanız bir işi ne kadar zorlaştırırsanız o kadar içinden çıkamazsınız. Öğrenmek için Learn Java, kodlamak için de Java N-IDE yeterli. Kalan vaktinizi projelerinize ayırın derim ;)

utku33

26.01.2020 02:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Java kodlarını çalıştırmak için Android uygulamaları 2020

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.