5.00 / 1 oy

İnternet sayfasını PDF'e dönüştürmek

Bir internet sitesini görüntülediğiniz şekliyle PDF formatına dönüştürüp bir PDF dosyası olarak saklayabilmek için kullanabileceğiniz birkaç yol var. 

İlk seçenek, Google Chrome, Opera ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılara eklenebilen eklentiler kullanarak bir sayfayı PDF olarak kaydetmeyi sağlamak. Chrome Web Mağazası'nda arama yaparak PDF Mage ya da Save as PDF gibi eklentileri edinebilir ve tarayıcınıza ekleyerek çok sayıda web sitesini tek tıkla pdf'e dönüştürebilirsiniz

İkinci seçenek ise uzun ama garantili yol. Windows'ta çıktı alırken çıkan PDF olarak kaydet (Save as PDF) seçeneği ile her türlü internet sitesini ve benzer içeriği pdf olarak kaydedebilirsiniz. Windows 10 kullanıyorsanız çıktıyı pdf olarak kaydetme seçeneği hazır olarak geliyor. Daha eski windows sürümlerinde ise bu eklentiyi programlar ile de edinebilirsiniz.

Güncel internet sitesi teknolojileri, farklı ekran boyutlarında ölçeklenerek farklı tasarımlarda görünme özelliğine sahipler. Google Chrome'da F12 tuşuna basarak aktif hale getirebileceğiniz geliştirici ayarlarının en üst sol kısmında (ya da Ctrl+Shift+M kısayolu ile) Toggle device toolbar özelliğini kullanarak farklı ekran boyutları arasında gezinebilirsiniz ve bu sayede mobil tarayıcılarda görüntülenen şekliyle bir internet sitesini görebilir ve bu haldeyken de pdf olarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

oissende

10.05.2020 12:51

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İnternet sayfasını PDF'e dönüştürmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.