5.00 / 1 oy

i5 işlemci işimi görür mü yoksa i7 mi almalıyım?

Mevcut notebook'umda artık donanımsal problemler de ortaya çıkmaya başladığı için yeni bir laptop almamın vakti geldi gibi görünüyor. Mevcut laptop'um i7 işlemcili ve ssd harddisk taktırdığımdan beri bugüne kadar hiçbir performans sorunu yaşamadım. Bilgisayarımda ağır programlar da kullanmıyorum, en fazla google chrome'daki açık sekme sayısı çok arttığında bilgisayar fazla ısınıyordu o kadar.

İnternetten laptop fiyatlarına baktığımda i7 işlemcili ince tasarımlı bilgisayarların fiyatlarının 10.000 TL'ye yakın olduğunu görüyorum, Apple ürünlerine zaten fiyatlarından dolayı bakamıyorum bile. İşlemci olarak i7 yerine i5 seçersem fiyat olarak ciddi miktarda tasarruf sağlamış oluyorum ve aynı bütçe ile daha şık ya da bataryası uzun giden ince bir notebook alabiliyorum. Mevcut bilgisayarım bile i7 yerine i5 olsa belki bunca zaman yeterli olacaktı emin değilim.

6-7.000 TL'lik bir bütçe ile sizce i7 işlemcili daha hesaplı ve kalın tasarımlı bir laptop mu almalıyım yoksa i5 işlemcili daha yeni, Asus ya da Lenovo'nun ürettiği ince modellerden birisini mi seçmeliyim?

sevtap79

25.09.2020 09:40

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
i5 işlemci işimi görür mü yoksa i7 mi almalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.