5.00 / 1 oy

Hastanelerde direkt obezite bölümünden randevu alınabilir mi?

Salgın dönemi benim için tam bir kabus gibi geçiyor. Hastalık korkusu, can sıkıntısı, hareketsizlik ve sanırım depresyon iyice yemek yememe sabep oldu. Geçen sene hem diyetisyen hem spor salonu aracılığı ile büyük gayretlerle vermeye başlamış olduğum kiloların katlanarak geri gelmesi de ayrı can sıkıntısı. Adeta bir kısır döngüye girdim ve canım sıkıldıkça yiyorum, yedikçe kilo alıyorum, kilo aldıkça canım sıkılıyor, canım sıkıldıkça yiyorum gibi.. 

Dün tartıldım ve ne göreyim tam tamına 118 kilo gösterdi tartı. Yanlıştır dedim indim tekrar çıktım yine 118. Hemen MHRS ekranını açıp obezite için randevu almak istedim fakat öyle bir birim göremedim. Ama eminim geçenlerde bir tanıdığımı ziyaret için şehir hastanesine gittiğimde “obezite” bölümünü görmüştüm. Hatta vay be obezite için ayrı bir kısım bile yapmışlar demek ki bizim de sonumuz Amerikan halkı gibi obezliğe doğru gidiyor demiştim. 182 sağlık hattına telefon ettim, onlar da randevu veremedi, uzmanlık alanı gerektirdiği için direkt obeziteye randevu alamıyorsunuz dediler. Benim şimdi hangi branşa gitmem gerek? Besbelli obezim işte, görseler aslında direkt yazarlar, randevu verirler de hattın öbür ucundan olmuyor demek ki. Dahiliye (iç hastalıkları) bölümüne mi görünmeliyim? Ya da uygun olan başka bir bölüm var mı?

ismaillkarat

27.12.2020 19:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hastanelerde direkt obezite bölümünden randevu alınabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.