5.00 / 1 oy

Halk Bankası Çalışma Saatleri Nedir? (2021)

Bankalar bildiğimiz gibi kalabalık olmaları açısından hem banka çalışanları açısından, hem de müşteriler açısından riskli alanlar. Bankalar sosyal mesafe sınırlarını korumak için hem gişelerde, hem de bireysel müşteri temsilcilerinin önündeki mesafeleri artırarak kırmızı çizgilerle netleştirdiler, müşterilerin bekleme alanlarında da birer koltuk arayla bış bırakılarak sosyal mesafenin korunabilmesi için tedbirler alınmaya çalışıldı. Aynı zamanda her banka şubesi, şube içine sınırlı sayıda müşteri kabul ediyor ve içerideki müşterilerin işlemleri bittikçe aynı sayıda müşteri banka kapısından içeri kabul ediliyor, aradaki süreçte de banka güvenlik görevlisi banka kapısını sürekli kilitli tutuyor.

Covid-19 öncesinde de banka şubelerine olabildiğince gitmemeye ve işlemlerimi mümkünse internet şubesinden, olmuyorsa atm'den halletmeye çalışan bir banka müşterisiyim. Ama maalesef yasal prosedürler çerçevesinde bazı işlemler için imza atmak gibi işlemleri banka şubesine gitmeden çözebilmek mümkün değil, ben de bu sebeple banka kapanmaya yakın saatlerde bankaya giderek kalabalık olmadan işimi çözmek istiyordum. Öğlen 16.30 gibi bankaya gitmek üzere evden çıkacaktım ki aklıma bankaların çalışma saatlerinin değiştirildiği haberi geldi. İnternetten açıp baktım, iyi ki de bakmışım. Yoksa gittiğimde banka çoktan kapanmış olacaktı... Benzer sebeplerle bankalara gidecek kişiler için bilgilendirici olması amacıyla bu yazıyı paylaşmanın uygun olacağını düşündüm, ben Halk Bankası'na gittiğim için Halk Bankası için koronavirüs pandemi döneminde 2021 yılı için çalışma saatlerini yazıyorum, ama diğer kamu ve özel bankaların da bir kısmı yine bu saatleri uyguladıkları için hangi bankaya gidecek olursanız olun bu çalışma saatleri dışında gitmemeye özen gösterin.

Banka açılış saati: 09.00

Sabah çalışma saatleri: 09.00 - 12.30

Öğlen arası: 12.30 - 13.30

Öğleden sonra çalışma saatleri: 13.30 - 16.00

Not: Bazı bankalar 10:00'da açılıyor.

talat

21.01.2021 11:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Halk Bankası Çalışma Saatleri Nedir? (2021)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.