5.00 / 1 oy

Green Book (Yeşil Rehber) film incelemesi

Öncelikle bu filmin konusunu okuyup aman klişe bir ırk ayrımı filmi, hep aynı konular deyip geçmeden bir şans vermenizi öneririm. Zaten bence ırk ayrımı ya da din ayrımı yapılması kadar saçma bir şey olamaz. Sadece iyi insan ya da kötü insan ayrımı yapılmalı, tabii o da kime göre neye göre. Neyse konuyu dağıtmadan ve spoiler vermeden film hakkında birkaç cümle etmek istiyorum ki önyargılar dağılsın. Öncelikle kesinlikle sıkılacağınız bir an bile olmayacağından emin olabilirsiniz. 

Sonrasında ise filmin geçtiği dönemlerdeki ırk ayrımını çok güzel yansıtmış, o kadar güzel ki şu an bile haberlerde siyah beyaz ayrımı yapıldığını ve insan haklarına ne kadar da ters düşen uygulamaların o dönemde ne denli boyutlara ulaştığını gözler önüne seriyor ne yazık ki film. Tüm bu olanlara rağmen ise iki insanın güzel dostluğuna tanık oluyorsunuz. Müzikler deseniz ayrı bir güzel.. sizi yormayan konuşmalar fakat boş da olmayan sohbetler eşliğinde bir yol filmi özetle. 

İzlerken sinirlendiğiniz ve nasıl bu kadar sakin kalabiliyor dediğiniz yerler de oluyor, bir yandan üzülüyorsunuz fakat aynı zamanda sizi mutlu etmekten de geri kalmıyor film. Bilmiyorum belki ben yol filmlerini sevdiğim için bu de bu kadar etkilenmiş olabilirim fakat filmi açıp birkaç dakika şans vermenizi isterim. Sonrasında zaten film sizi alıp götürüyor. 

Keyifli seyirler...
 

farukeczanesiiiiii

06.02.2021 10:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 15 Aralık 2021 00:34
    9

    Aragorn'a özel şoförlül yaptıran kader bize neler yapmaz ki?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Green Book (Yeşil Rehber) film incelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.