5.00 / 1 oy

Görme engelliler için telefon uygulaması tavsiyeleri

Görme engelliler için akıllı telefon uygulamaları gerçekten büyük faydalar sağlayabiliyor. Biraz geç olabilir ama ben bugün varlığını öğrendiğim bir uygulama sayesinde görme engelli bir kardeşimize yardım etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum ve bu uygulamayı da bilmeyen, telefonuna kurmayan kalmasın istiyorum.

Sistem şöyle çalışıyor, Be My Eyes uygulamasını telefonuna kuran görme engelli kardeşlerimiz yine bu uygulamayı telefonuna kuran kişileri uygulama üzerinden görüntülü olarak arayarak yardım istiyorlar ve kişiler de kameradan gördüklerini sesli olarak görme engelli kardeşlerimize söylüyor. Uygulama hem ios hem de android telefonlar için indirilebiliyor.

İnternette bu uygulamayı kullanan kişilerin yorumlarını da okudum çünkü sistemi suistimal edecek kişileri sistemden nasıl uzakta tutabildiklerini merak ettim. Her görüşmeden sonra olası bir suistimal var ise bunun bilgisini vermeniz isteniyor ve bu şekilde kullanıcılar eğer sistemi suistimal etmeye çalışırlarsa sistemden atılıyorlar. Sistemi yardımcı olmak ya da yardım almak için kullanan kişiler de şu gibi durumlarda birbirlerine destek vermiş oluyorlar:

- Televizyon, klima vb. cihazların uzaktan kumandalarında bir düğmenin yerini öğrenmek (açabilmek ya da kapatabilmek gibi ihtiyaçlar için)

- Çamaşır makinesine atılan renkli ve renksiz çamaşırların ayrılabilmesi

- Trafikte karşıdan karşıya geçerken araba gelip gelmediğini ve yolun müsait olup olmadığını öğrenme

Birisine yardım etmiş olmanın verdiği mutluluğu ise inanın size sözlerle anlatamam. Bu uygulamayı bilmeyen ve kurmayan kimsenin kalmamasını umuyorum.

Başlığı görme engelliler için telefon uygulama tavsiyeleri olaral açtm çünkü Be My Eyes uygulaması gibi başka faydalı uygulamalar da olduğuna eminim ve bilen arkadaşlar uygulamaların isimlerini ve kullanım şekillerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Y.Akbulut

26.01.2021 16:15

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 26 Ocak 2021 18:18
  36

  uygulamanın tam adı Be My Eyes - See World Together olarak geçiyor ve hayatımda gördüğüm en faydalı uygulama olduğunu söyleyebilirim.

 • 17 Haziran 2022 02:26
  0

  bu uygulamayı fikir edinerek bir film de çekildi, fena olmayan bir gerilim filmi ama adını hatırlayamadım

 • 17 Haziran 2022 03:35
  0

  filmin adı See for Me (2021). imdb puanı 5.8 ama izlenecek filmler listesinde bekliyor daha izlemedim. fragmanından sizin dediğiniz film olduğunu anladım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Görme engelliler için telefon uygulaması tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.