5.00 / 1 oy

Google Chrome'un RAM Tüketimini Azaltmak

Arkadaşlar selamlar, pek çok insan gibi ben de tarayıcı olarak Google Chrome'u çok sık kullanıyorum ve ram tüketimi konusunda da şikayetçiyim. Sistemi yormayacak 2-3 sekme açıkken bile 2 GB civarında RAM harcıyor ve bilgisayarda herhangi başka yük gerektiren bir işlem yapmam gerektiğinde Google Chrome'u kapatmak durumunda kalıyorum. Hatta kapatsam da arka planda çalışmaya ve RAM tüketmeye devam ettiği için process'lerini sonlandırmakla uğraşıyorum bir de.

google chrome ram

Google Chrome'un neden bu kadar fazla RAM tükettiğini ve RAM tüketimini azaltmak için neler yapılabileceğini bilen arkadaşlardan görüşlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Sonuçta herkes ortalama olarak 4 ya da 8 GB RAM'e sahip bilgisayarlar kullanıyorlar ve Google Chrome da bildiğim kadarıyla en sık kullanılan tarayıcı. Problem sadece bende mi yoksa herkes RAM kaynaklarının çoğunluğunu Google Chrome'a mı ayırıyor?

morhan

06.03.2021 14:55

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Chrome'un RAM Tüketimini Azaltmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.