5.00 / 1 oy

Godzilla King of the Monsters (2019)

Godzilla King of the Monsters (2019), yılın merak ettiğim filmlerinden birisiydi ama sinemada izlemeyince dvd'si çıksın da evde izlerim demiştim. Açıkçası dvd'sini aldığımdan beridir de araya sürekli başka filmler giriyordu ve bu filme bir türlü sıra gelmiyordu. Dün gece işlerim bittiğinde çalışamayacak kadar yorgun, ama uyuyamayacak kadar da ayık olduğumu fark ettim. Senaryosu karışık bir film olsa muhtemelen bünyem kaldırmazdı ama kafa yormayacak bir aksiyın filmi olsa fena olmazdı diye düşündüm ve elimde ne varmış bir bakayım dedim, sonra da bu filmi alıp henüz izlemediğimi hatırladım. Peki neden izlememiştim? Hiç ümidim olmadığı için mi yoksa çok özel ve dikkat gerektiren bir film olduğu ve özel bir etkinliğe sakladığım için mi? Açıkçası kuru aksiyon filmi olduğu için izlemediğimi fark ettim ve bir şans vereyim dedim. Çok hızlı özet geçecek olursak, bol aksiyonlu ve Jurassic Park ya da Transformers gibi devasa varlıkların savaştığı filmleri seviyorsanız izlenir, ama senaryosu beni kurgunun gerçekliğine ikna etsin ve kendimi filmin içerisinde hissedeyim, filmdeki olaylar canımı sıksın, film sonuna kadar beni gersin, tek solukta izleyeyim ve en sonunda da rahatlayayım gibi bir film arıyorsanız, bence bir sonraki filme geçebilirsiniz. Bu kadar para harcanan bir filme hiç mi kaliteli senaryo yazacak senarist ekibi yoktu anlamadım, neyse en azından canavarlar ve görsel efektler güzeldi..

Filmin yönetmenliğini Michael Dougherty yapmış. Yönetmenin diğer filmleri Trick 'r Treat (2007) ve Krampus (2015). Bence yönetmen, elindeki imkanları en iyi şekilde değerlendirmiş ve hikayeyi en izlenebilir şekilde aktarabilmiş. 170 milyon dolar bütçeyi böyle bir senaryoya bağlayınca demek ki teknik ekip de işi kotarabilecek kadar iyi olabiliyormuş. Oyuncu kadrosu olarak da başrollerde Kyle Chandler, Vera Farmiga ve Millie Bobby Brown gibi tanıdık oyuncular var. Filmin süresi ise 132 dakika, yani 2 saatin üzerinde.

Belki sinemada daha güzel ve etkileyici olabilirdi ama kaliteli bir ev sinema sisteminde bile beni mutlu etmeyi başaramadı. Şahsi puanım 3/10, o da oyuncuların ve titanların yüzü suyu hürmetine.

denizil

01.09.2019 12:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Godzilla King of the Monsters (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.