5.00 / 1 oy

Galatasaray tarihinin en kötü yabancı transferleri

Galatasaray, Türkiye futbol tarihinin muhtemelen en iyi yabancı transfer yapan kulüplerinin başında gelmektedir. Ancak bu başarıyı geçmişte zaman zaman gösteremediği ve transfer ettiğine edeceğine pişman olduğu çeşitli oyuncular da doğal olarak olmadı değil. Bu başlıkta Galatasaray futbol kulübü tarihinin en başarısız yabancı transferlerinden ilk 10 oyuncuyu kendimce listeledim.

Yazar arkadaşlar aklıma gelmeyen kötü transferler için cevap yazabilir ya da görüş belirtebilirler.

10. Sergio Almaguer (2002)

9. Fabio Pinto

8. Barry Venison (1995)

7. Mike Marsh (1995)

6. Pavel Horvath (2001)

5. Ionut Lutu (1998)

4. Dominic Iorfa (1992)

3. Frank De Boer (2003)

2. Adrian Knup (1996)

1. Haim Revivo (2003)

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Hem Galatasaray'da hem Fenerbahçe'de oynamış futbolcular

bkz: Galatasaray şampiyonluğu kaç golle kaçırdı?

bkz: Galatasaray'ın 2020 Transferleri (Gelen ve Giden Oyuncular)

bkz: Galatasaray tarihinin en mükemmel 10 golü

bkz: Galatasaray 2019 Şampiyonlar Ligi analizi

bkz: Hem Galatasaray'da hem Beşiktaş'ta oynamış futbolcular

roni

02.07.2021 12:55

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 28 Eylül 2021 01:39
  8

  Revivo Fenerbahçe'deyken çok başarılı bir futbolcuydu ama zaman içerisinde performansı düşmüştü. Galatasaray'a geldiğinde ilk maçında hat-trick yaptığını hatırlıyorum (özel maç olabilir), o zaman işte eski Revivo geri döndü falan dendi ama sonra gerçekten de kötü bir transfer olduğunu ispatladı. Eğer isteseydi çok teknik ve kaliteli bir futbolcuydu ama sanki hep aklı başka yerlerde gibiydi.

  Adrian Knup'u da yeni arkadaşlar bilmez, o zaman İsviçre milli takımının Kubilay Türkyılmaz ile birlikte iki forvetinden birisiydi ve İsviçre de iyi bir ekipti. Milli takımdaki başarılarını tekrarlaması beklentisiyle geldi ama hatırladığım kadarıyla tek forvet oynadığı bir Avrupa maçı dışında pek katkı sunamadı. O maçtaki tek golü kendi yaratarak kendisi atmıştı ama.

  Frank De Boer ise Barcelona'dan gelen ve kariyeri çok belli bir futbolcuydu. ama kafasında artık kendini zorlamayı bitirmiş ve sadece para için geçmiş yılların itibarını kullanmaya karar veren bir futbolcuyu oynatabilme imkanınız zaten yoktur.

 • 28 Eylül 2021 02:28
  5

  Popescu da Barcelona'da çok iyi bir kariyeri olan bir futbolcuydu ama hayatı boyunca orta saha oynadığı için Galatasaray'da bocalamıştı. İlk maçlarında çok eleştirilmiş ve farklı mevkilerde denendikten sonra gönderilmesi gündeme gelmişti. Sonra defansta Galatasaray efsanesi oldu adam.

  Efsane Bülent Korkmaz bile uefa zaferinin alındığı sezondan önce gönderilmesi planlanan bir futbolcuydu, sonra kalmasının hem kendisi için ve hem de Galatasaray için ne kadar hayırlı olduğunu herkes gördü.

  Venison-Marsh-Saunders üçlüsü de aynı yıl gelmişti ama bu üçlüden sadece Dean Saunders faydalı bir transfer oldu. Onu da rivayete göre takımdaki yerli forvetler kovdurmuşlar ve Galatasaray için Ribery'den sonraki en büyük kayıp olabilir bu. Ceza sahası dışından çaprazdan vurduğunu çatala sokan bir futbolcuydu.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Galatasaray tarihinin en kötü yabancı transferleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.