5.00 / 1 oy

Galatasaray 2019 Şampiyonlar Ligi analizi

Galatasaray'ın 2019-2020 sezonunda mücadele vereceği şampiyonlar liginde çektiği kura ve kendimce analizlerini içeren bir soru hazırlamak istedim. Öncelikle bunun bir soru olarak hazırlanmış olmasının amacı, herkesin kendi fikir ve görüşlerini buraya ekleyebilmesi. Aramızda spor fanatizmi üzerinden trollük yapacak kimsenin de olmadığını düşünüyorum.

Öncelikle çektiğimiz kuradan başlayalım. Mücadele edeceğimiz grupdaki (A grubu) takımlar:

-. Paris Saint-Germain

-. Real Madrid

- Club Brugge

Şampiyonlar ligi, milyarlarca dolarlık futbol endüstrisinin en büyük kulüplerinin yer aldığı devasa bir turnuva. Zaten tüm gruplardaki listelere de bakınca bunu görebilirsiniz, kurada hangi takımlarla eşleşirseniz eşleşin, oh güzel oldu diyebileceğiniz bir kombinasyon yok. Bu yüzden bu turnuvada ezilip gidecek bir takım olmadığı gibi ezip geçebileceğimiz takımların da olmaması gayet doğal. 8 grupdaki 4'er takımın oluşturduğu bu listeye dahil olmak demek, Avrupa'daki en iyi 32 takımdan birisi olmak ve bu kulüpler arasından en iyisini bulabilmek için organize edilmiş bir turnuvada mücadele etmek demek.

Kısa bir analiz yapmak gerekirse ben iki senaryo üzerinde durmak istiyorum. Bunlar da nasıl ikinci olabilir ve nasıl üçüncü olabiliriz. Yine buraya kısa bir not daha düşmek gerek, bu seviyelerdeki takımlarla yapılacak mücadelelerde dördüncü olmak bile başarısızlık değildir. Ama hem Paris Saint-Germain'i hem de Real Madrid'i arkada bırakıp grup birincisi olmanın hayalini kurmak gerçekçi olmaz.

İkinci olmak için tek şansımız, ya Paris Saint-Germain'in Real Madrid'i hem içeride hem de dışarıda yenerek sıfır çektirmesi, ya da tam tersi. Bu senaryoda iç sahada bu takımlardan alınabilecek puan ya da puanlar kesin olarak başarı demektir. Paris Saint-Germain'in yıldız olarak nitelendirebileceğimiz üç futbolcusundan (Neymar, Mbappe, Cavani) ikisinin (Mbappe ve Cavani) 1 ay kadar sahalardan uzak olması da Paris Saint-Germain ile ilk maçları kimin yapacak olmasının önemini artırıyor. Hatta Neymar'ın da Barcelona'ya geri dönmesi gibi bir transfer de gerçekleşirse ikinci olmak için Galatasaray'ın ciddi bir şansı olur.

Üçüncü olma senarysounda ise tahmin edebileceğiniz gibi Club Brugge ile iç ve dış sahada vereceğimiz mücadelelerde içerde 3 puan alıp dışarıda da 1 puan almamıza bağlı bir senaryo olur bu.

Maçlar oynandıkça güncellemeye ve gelişmeleri buraya eklemeye çalışacağım. Tüm Türk kulüpleri için başarılı birer Avrupa mücadelesi diliyorum.

serkan1905

01.09.2019 00:18

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Galatasaray 2019 Şampiyonlar Ligi analizi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.