5.00 / 1 oy

Futbolda kaleden kaleye gol olur mu?

Çok saçma geleceğinin farkındayım ama bugün kafamda bu soruyla uyandım. Rüyamda Muslera arka arkaya kurtarışlar yaptıktan sonra rakip kalecinin yerinde olmadığını fark ederek topu dikiyordu ve kaleden kaleye kaleci olarak gol atıyordu ama hakem golü kaleden kaleye gol olmaz diyerek iptal ediyordu. Sonra da furbolcular etrafına toplanarak böyle bir kural yok aç göster diyorlardı :) Gerçek hayatta da kalecinin topu dikerek hiç gol attığını görmemiş birisi olarak sormak istiyorum, futbol maçında kaleden kaleye gol atılsa gol geçerli sayılır mı?

deli

23.04.2020 09:21

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 19 Eylül 2021 10:47
    4

    bu olayın futbol tarihinde profesyonel bir futbol maçında pratik olarak örneği var mıdır bilmiyorum ama bir top kaleci tarafından degaj ya da eller gönderişmiş olsa da karşı kaleye girdiğinde gol sayılmasını engelleyecek bir durum olmamalı. hatta taç atışından bile kaleye girebilecek bir top bence yine gol sayılır

  • 27 Kasım 2021 08:51
    0

    youtube'da böyle bir gol var mıdır diye merak edip baktım ben de ama sadece rakip kalecinin son saniyede gol atma denemesi yapmak için rakip ceza sahasında olduğu durumlarda kontraatak kaleci golleri bulabildim. ama kural olarak buna engel bir durum olduğunu sanmıyorum çünkü degaj endirekt bir top değildir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Futbolda kaleden kaleye gol olur mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.