5.00 / 1 oy

Fusion 360 programında dikdörtgen çizmek ve boyutlandırmak

Hem iki boyutlu, hem de üç boyutlu çizimlerde en önemli geometrik cisimlerden birisi diktörtgendir. Autodesk Fusion 360 programında da yeni bir Sketch yarattığınızda üzerine bir diktörtgen eklemek, origin nokasında konumlandırmak ve boyutlandırmak ile ilgili kısa bir tutorial hazırlamak istedim.

1. Yeni bir sketch yaratın

2. Sketch sekmesinde create açılır menüsünü bulun ve altında rectangle menüsünü inceleyin. 2 noktalı diktörtgen, 3 noktalı dikdörtgen seçeneklerini de kullanmayı deneyebilirsiniz ancak origin noktasından simetrik bir dikdörtgen çizdirmek için en kullanışlı olan dikdörtgen çizdirme metodu center rectangle seçeneğini tercih etmek

fusion 360 sketch rectangle

3. center rectangle seçeneğini seçtikten sonra merkez noktasına tıklayın ve mouse imlecinizi aşağı/yukarı ve sola/sağa hareket ettirin. Fusion 360'ın size simetrik bir dikdörtgen çizdirdiğini göreceksiniz.

4. Dikdörtgeni çizdikten sonra sonra soldaki ve aşağıdaki kutucuklarda çıkan sayılarla dikdörtgeninizin boyutlarını ölçü biriminize göre belirleyebilirsiniz.

fusion 360 rectangle boyutlar

cuneytsaglam

13.05.2020 15:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fusion 360 programında dikdörtgen çizmek ve boyutlandırmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.