5.00 / 1 oy

Excel'de Hücreleri Yüzde Olarak Biçimlendirmek

Önceki örnekte Excel'de para birimi cinsinden olan hücreleri biçimlendirmek için veri türü olarak para birimini seçtiğimiz bir örnek hazırlamıştık (bkz: Excel'de Hücreleri Para Birimi Olarak Biçimlendirmek). Bu örnekte de yüzdesel ifadeleri göstermek için yüzde simgesini ekleyerek sayısal değerleri nasıl biçimlendirebileceğimizi inceleyelim.

Giderler tablomuzun son durumu şu şekildeydi:

 excel tablo örneği

Şimdi yüzde kolonu altında kalan değerleri 0,xx şeklinde görüntülenmek yerine 100 ile çarpılmış değerlerini % ikonu ile birlikte görüntülenecek şekilde biçimlendirelim. Bunun için yüzde veri biçiminde formatlamak istediğim hücreleri toplu olarak seçtikten sonra sağ tıklayarak hücreleri biçimlendir (format cells) seçeneğini seçiyorum ve açılan pencerede sol taraftaki kategori seçeneği altındaki yüzde (percentage) seçeneğini seçiyorum. Küsürat (decimal) sayısı olarak da 2'yi seçiyorum.

excel format cells percentage

Ok tuşuna bastığımda tablomun yüzde sütunu altındaki değerler artık 100 ile çarpılmış ve % ikonu ile birlikte görüntülenmiş oldular.

excel yüzde olarak biçimlendirmek

Öz Hakiki Bumblebee

24.06.2020 20:20

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Hücreleri Yüzde Olarak Biçimlendirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.