5.00 / 1 oy

Excel'de Hatalı Verileri Kırmızı Kutu İçine Almak

Excel'de veri doğrulaması ile ilgili Excel'de Hücrenin Boş Bırakılmasını Engellemek ve Excel'de Sadece İzin Verilen Değerleri Açılır Kutudan Seçtirmek örneklerinden sonra şimdi de önceden girilmiş hatalı verileri tespit edebilmek için veri doğrulama aracını kullandığımız bir örnek hazırlayalım.

Sadece kırmızı, mavi ve yeşil renklerin olmasını istediğimiz bir tablo içinde bu değerlerden birisi olmayan tüm verileri tespit edelim.

excel doğrulama

1. Renklerin olduğu hücreleri seçtikten sonra Veri (Data) sekmesinden veri doğrulama (data validation) aracını seçin.

2. İzin verilen tür (allow) olarak liste seçeneğini seçtikten sonra İzin verilen değerler olarak kırmızı,mavi,yeşil yazın (aşağıdaki gibi hücreye referans verebilirsiniz) ve Ignore Blank kutucuğunu da kaldırarak OK tuşuna basın.

excel hata bulma

3. Veri (Data) sekmesinden bu sefer veri doğrulama (data validation) altındaki Circle Invalid Data (Uygunsuz Veriyi Göster) butonuna tıklayın ve istediğimiz kriterlere uymayan tüm veriler karşımıza çıktı.

excel circle invalid data

Öz Hakiki Bumblebee

26.07.2020 02:29

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Hatalı Verileri Kırmızı Kutu İçine Almak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.