5.00 / 1 oy

Excel'de Çalışma Dosyasına Kare ve Dikdörtgen Şekli Çizmek

Excel'de Çalışma Dosyasına Daire Şekli Çizmek örneğine benzer şekilde en sık kullandığımız geometrik şekillerden biri olan kare ve dikdörtgen (dört köşe demek daha doğru olabilir) şeklini de yine Excel Shapes (Excel'e Geometrik Şekil Eklemek (Excel Shapes)) yardımıyla çizmek mümkün.

Excel'de şekil olarak dört köşeli çeşitli geometrik şekiller hazır olarak Excel Shapes içinde mevcut. Bu şekiller arasında nizami bir kare şekli olduğu gibi köşeli dikdörtgen, yuvarlak köşeli dikdörtgen ya da belirli bir köşesi yuvarlak olan dikdörtgen gibi çeşitli seçenekler mevcut.

excel shapes rectangles

Ekle -> Şekiller -> Dikdörtgenler (Insert -> Shapes -> Rectangles) arasıdan eklemek istediğimiz dikdörtgen seçeneğini seçtikten sonra Excel bize mouse'un sol tuşu ile tutup bırakarak bir dikdörtgen şekli çizmemizi mümkün kılıyor.

excel dikdörtgen şekli

Yine daire çizme örneğinde bahsettiğim gibi dikdörtgen için de üzerindeki düğmelerle şekli yeniden boyutlandırmak ve çevirmek ya da yerini değiştirmek mümkün. Eğer renk, köşe çizgisi ya da gölge efektleri eklemek isterseniz de dikdörtgene çidt tıklayarak aktif duruma getirebileceğiniz format menüsünü kullanabilirsiniz.

excel kare dikdörtgen şekilleri

Öz Hakiki Bumblebee

19.07.2020 01:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Çalışma Dosyasına Kare ve Dikdörtgen Şekli Çizmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.