5.00 / 1 oy

Evde Ses Çıkartmadan Çalabileceğim Elektronik Davul Tavsiyesi

Önceki elektronik davulumu (Yamaha DTX500), pedlere bagetle vurma seslerini ve kick'e ayakla vurma seslerini çok dışarı verdiği için alt komşudan şikayet gelince letgo'dan satmıştım. Bu modelde pedlerde hassasiyet ayarı pek yoktu ve mesela zile vurunca ve elle tutunca da sustain sesi durmuyordu, elden de çıkartmış oldum bir bakıma. Ama şimdi yeniden elektronik davul almak istiyorum ve bu sefer özellikle dışarı verdiği ses konusunda daha yalıtımlı bir model seçmek istiyorum.

Yamaha DTX452K modeli güzel gibi duruyor ama pandemi dolayısıyla bir müzik markete gidip de oturup deneme fırsatım da olmadı. Bu kriterlere uyan bir elektronik davul tavsiyesi sunmak isteyenler olursa buradan cevap yazabilirlerse çok faydalı olur, hatta benim gibi covid19 sürecinde evden davul çalışması gereken arkadaşlara da faydalı bilgiler çıkmış olur. Yamaha markası konusunda özel bir takıntım da yok ama elektronik davul ve mixer konusunda iyi bir teknolojiye sahip olduklarını düşündüklerim için tercih sebebi sayabilirim.

kartal20

13.09.2020 14:31

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde Ses Çıkartmadan Çalabileceğim Elektronik Davul Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.