5.00 / 1 oy

Cyberpunk 2077 dil seçeneğini kalıcı yapmak

Oyunu her açtığımda dil seçeneğini değiştirmek için seçenekler (options) menüsüne girmek ve oyunun dilini Türkçe olarak değiştirmek durumunda kalıyordum. Oyunun dil seçimini kalıcı olarak Türkçe yapabilmek için internette şöyle bir uygulama gördüm ve paylaşmak istedim.

Oyunu kurduğunuz dizin içinde goggame-1423049311.info adında bir dosya var ve oyunun seçili olan dili de bu dosyada saklanıyor. Oyunun dilini Türkçe yapmak için bu dosyayı açın (herhangi bir text editörü olabilir) ve dosyayı aşağıdaki gibi düzenleyin.

...
"language": "turkish",
"languages": [
"tr-tr"
...

Bu işlemden sonra oyunu artık her açışta Türkçe yapmanıza gerek kalmamış oluyor. Oyunu ingilizce oynamak isterseniz de bu seçenekleri english ve en-en olarak düzenleyebilirsiniz.

Not: Oyun her güncelleme aldığında bu dosya sıfırlanıyor, bu yüzden tekrar açıp düzenlemeniz gerekebilir. Farklı bir uzantı ile bir kopyasını alırsanız lazım olduğunda uzantı değiştirerek diğer dosyadaki seçenekleri buraya yapıştırabilirsiniz.

ultrack

27.01.2021 00:13

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 7 Temmuz 2022 16:38
    0

    oyunları orijinal dili dışında oynamak dublajlı film izlemek gibi bence hiç gerek yok

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Cyberpunk 2077 dil seçeneğini kalıcı yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.