5.00 / 1 oy

Çin'de Yeni Virüs Çıktı - Bunyavirüs Nedir?

Daha koronavirüs şokunu atlatamamışken ve tedavisini bile bulamamışken Çinli çekik gözlü kardeşlerimiz yine artık ne yedilerse bunyavirüs adında bir virüs daha keşfetmişler ve bunyavirüs bu sefer Çin'in Jiangsu eyaletinde ortaya çıkmış. Çok da yeni olmayan bir virüs olsa da (5 yıl önce makaleler mevcut) hantavirüs ile aynı virüs olmadığı ifade edilmiş. Bulaşıcı olma özelliği yine olan bu virüs de 23 kişiden hastaneye kaldırılan 7 kişinin ölümüne yol açmış ve yine son derece tehlikeli bir virüsmüş. Böbreklerde ağır hasr bırakmakla birlikte aynı familyadan 7 farklı virüsün örneklerinden sadece birisiymiş.

2020 yılı resmen katastrofik bir yıl oldu, son günlerde bir de güneşin garip tepkiler vermesi ve bilim insanlarının bu durumları açıklayamıyor olması konuşuluyor. Bakalım daha neler gelecek başımıza..

aramo

08.08.2020 17:59

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 6 Ekim 2021 03:08
  0

  ya önemli değilmiş, ya da insan bedenini host olarak kullanabilmek için tutunamamış olacak ki aradan geçen zamanda adını hiç duymamışız. tüm koronavirüs varyantlarının yok olmasını ve tekrar türeyememelerini ümit ediyorum ama bu sanırım biraz daha zaman alacak. öncelikle insanlık olarak ilk sınamamızı aşıya karşı bilinçlenmek ile gerçekleştiriyoruz

 • 4 Ağustos 2022 14:05
  0

  bunlar hep mutasyonlardı ve mutasyonlar da virüsün hayatta kalması için hostu öldürmek yerine kendini koruma isteği çerçevesinde (genellikle) çeşitlenir. ama maymun çiçeği falan çok sıkıntılı durumlar

 • 4 Ağustos 2022 15:17
 • 10 Eylül 2022 20:49

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çin'de Yeni Virüs Çıktı - Bunyavirüs Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.