5.00 / 1 oy

Chrome uzaktan masaüstü nedir ve ne işe yarar?

Sürekli adını görüp de nasıl olsa bana lazım değildir diye geçiştirdiğim Chrome Remote Desktop (Chrome Uzaktan Masaüstü) için biraz zaman ayırıp incelemeye ve ne olup olmadığını anlamaya kararverim. Çok kısaca özetlemek gerekirse adının chrome olmasına bakmayın, telefonla ya da bilgisayar ile başka bir bilgisayara bağlantı kurmanızı sağlayan çok pratik ve işlevsel bir uzaktan bağlantı çözümü, keşke daha önce deneseymişim. Teamviewer ile zaman kaybedip bireysel kullanıcı olmadığımı ispatlayana kadar sürekli kopan bağlantılarla uğraşmak yerine tertemiz işlerimi görmüş olurdum.

Chrome Remote Desktop bir Chrome tarayıcısı eklentisi ve Chrome'a eklenti ekler gibi kuruyorsunuz. Sonrasında sizden bilgisayarınıza isim ve şifre tanımlamanızı istiyor, hepsi bu. Artık aynı gmail hesabı ile giriş yaptığınız telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlar ile bu makineye uzaktan bağlanabiliyorsunuz ve bağlantı hızı, kalitesi, kullanım ergonomisi her şey mükemmel seviyede. Kullanmayab herkese tavsiye ederim.

isa650

10.10.2019 11:04

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome uzaktan masaüstü nedir ve ne işe yarar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.