5.00 / 1 oy

Chrome'da sağ tıklama engelini kaldırma

Yapmayın etmeyin dediniz ama talep neyse onu yapmak gerekiyor bazen, ne diyor bu değişik diyenler için geçen sorduğum web sitesine sağ tıklama engeli nasıl koyulur uygulamasından bahsediyorum. Problem şu ki kodlar çalışıyor, ama o kadar güzel çalışıyor ki ben de sayfadan bir şey lazım olduğunda kopyalayamıyorum :) Chrome'da bir öğrenin kaynağını göster diyeceğim, sağ tıklayamıyorum, kopyala diyorum kopyalamıyor, özetle kusursuz çalışıyor :)

Peki şimdiki soru şu, benim gibi sağ tıklama yasağı koymak zorunda kalan garibanlar için ihtiyaçları olduğunda bu yasağı kaldırarak sağ tıklayabilmeleri ya da içerik seçip kopyalayabilmeleri için ne yapmaları gerekiyor? Kapıyı kitlediniz teşekkür ederim ama bir yedek anahtar gerekiyormuş ne olur ne olmaz diye :)

zirzop

04.07.2019 22:58

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 5 Temmuz 2019 00:04
  19

  Dedim ben sana koyma diye kardeşim, biraz laf dinle işte :)

  Şaka bir yana kendi yaptığınız uygulama olsa da olmasa da bazen tarayıcı üzerinde kullanıcı deneyimini önemsemeyen internet sitesi sahipleri ya da web geliştiricileri yüzünden kendi işinizi kolaylaştırmak zorunda kalabiliyorsunuz. Tarayıcı üzerinde yapılan kısıtlamaları da kaldırmak tahmin edeceğiniz gibi pek zor değil, öyle filmlerdeki gibi siber güvenlik uzmanı olup yaz sıcağında siyah kapşonlu polarlarla gezmenize gerek yok :)

  Tarayıcıda bu tip sınırlayıcılar javascript ile yapıldığı için javascript'i istediğiniz sitelerde devreden çıkartırsınız ve sorun da çözülmüş olur. Bunu ister Chrome ayarlarından elle yapabilirsiniz, isterseniz de sitelerde bir tıklama ile javascript kullanımına izin veren ve bu izni kaldıran bir tarayıcı eklentisi kurarsınız. Chrome Disable JavaScript eklentisi işinizi görebilir mesela.

 • 11 Mart 2022 01:44
  0

  javascript'i disable edilince de bunu fark eden siteler bu sefer sayfalarını bir şekilde bloke ederek bu soruna çözüm üretmiş oluyorlar. bence suyunu çıkartmayan internet siteleri için bu kadar acımasız olmamak gerekiyor onlar da haklı

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da sağ tıklama engelini kaldırma

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.