5.00 / 1 oy

Cam Suyu Antifrizi Tavsiyesi (2020)

Kış geldi ve arık arabaların kışlık bakımlarını da yaptırmanın vakti geldi. Bu dönemlerde ben öncelikle servise giderek aracın motor suyunun antifrizini ölçtürürüm, sonra da kışlık lastikleri taktırır ve son olarak da bagaja sık sık takviye yapabilmek için cam suyu antifrizi satın alarak koyarım. Cam suyu antifrizinin özelliği ise aracın cam suyu haznesindeki suyun donma sıcaklığını düşürerek donmasını engellemek ve olası problemleri hiç gerçekleşmeden çözmüş olmaktır.

Piyasada çok sayıda cam suyu antifrizi var. Marketlerde neredeyse damacana olarak satılan büyük şişeler yine neredeyse içme suyu fiyatına satılıyorlar. İnternette yabancı markaların ürünleri ise anlaması güç bir şekilde pahalı olabiliyorlar. Benim bu konudaki tecrübelerim ise her ikisinin ortasında fiyat/performans ürünü cam suyu antifrizi ürünlerini kullanmak. Çünkü süpermarketten çok pahalıya cam suyu antifrizi kullanmama rağmen cam suyumun donması tecrübesini de yaşadım ve benim cam suyu antifrizi kullanım oranım %70'tir. Buna rağmen o kadar işlevsiz bir ürünmüş ki çok da soğuk olmayan bir günde beni ciddi anlamda mağdur etmişti. Sonax'ın cam suyu antifrizini ise 100 TL'ye satın aldığımda (1 litre) bu sefer de pahalı parfüm alıp da sıkabilmel için özel günleri bekleyen insanlar gibi elim silecek suyuna gitmedi :) Dolayısıyla iki fiyat seviyesinin ortasındaki ürünler benim tercih ettiğim ürünler oluyorlar ve -10 -15 derece gibi hava sıcaklıklarında da hiç donmadan kullanabiliyorum.

Başlığı tavsiye olarak koyduk madem son sipariş ettiğim silecek suyu antifrizini de yazayım. n11'den Divortex - 30° Antifrizli & Şampuanlı Cam Suyu 1 lt x 5 Adet ürününü 36 TL'ye sipariş ettim. Bütün kışı çıkartır ve geçen yıl da bu ürünü kullandığım için ürünün kalitesini biliyorum. Benzer ürünleri siz de yorumlarını okuyarak sipariş edebilirsiniz, önemli olan dediğim gibi suyun donma sıcaklığını en az -20'lere kadar düşürebilmesidir ve çok fazla para vermeye de gerek yok.

ferrari

15.11.2020 12:36

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Cam Suyu Antifrizi Tavsiyesi (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.