5.00 / 1 oy

Buzdolabına Özel Kapı Kolu Takmak

Taşındığımız evde buzdolabını biraz zor sığdırdık, gömülü olarak fazla içeride kaldı ve dolabın tutma kolu da alt kapağın üzerinde girinti şeklinde olduğu için dolabı her açmak istediğimizde elimiz dolap kapağı ile bölme arasına sıkışıyor. Dolabın kapağını değiştirebilir miyiz diye servise sorduk ama her dolabın kendi özel kapağı olduğunu ve bu şekilde bir değişiklik yapabilmenin mümkün olmadığını söylediler.

Biz de dolabın kapağındaki tutma kolu üzerinde nasıl bir değişiklik yapabiliriz diye düşünmeye başladık ve uzun kollu bir tutma ve açma sapı monte etmeye karar verdik. İnternette buzdolabı tutma kolu araması diye arama yapınca marka ve modeller için özel olarak üretilmil kollar listeleniyor. Peki bu kollardan herhangi beğendiğimiz bir kolu seçerek bizim buzdolabına takmaya çalışırsak sizce bu mümkün olur mu? Dolabın dış yüzeyi metal gibi ama tamamen metal olduğunu sanmıyorum, üstünde muhtemelen bir metal kaplama vardır. Matkapla kolun iki tarafını tutacak kadar iki vida atsak ve kolu bu şekilde monte etmeye çalışsak sizce olur mu?

mahmutsadi

01.10.2020 09:29

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Buzdolabına Özel Kapı Kolu Takmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.