5.00 / 1 oy

Bilgisayar kablosuz wi-fi özelliğini kaybetti

HP Pavillion laptop kullanıyorum, 5 yıldan fazla bir süredir aşırı ısınma problemlerine rağmen yine de iyi kötü çalışıyordu ve yavaş olması dışında da bir problemi yoktu. Ama dün sabah açtığımdan beri evdeki kablosuz ağları görmüyor. Önce modem bozuldu ya da internet gitti sandım, ama sonra telefondan evdeki kablosuz internete bağlanabildiğimi fark edince problemin bilgisayarda olduğunu fark ettim. Driver mı silindi ya da kablosuz internet mi kapandı diye bilgisayarın özelliklerini kontrol ettim ama bilgisayar kablosuz internet özelliğini tamamen kaybetmiş. Ethernet kablosu takınca problem yok, internete otomatik IP alarak giriyor ama kablosuz ağları göremiyor. Donanım olarak kablosuz ağları görmesini sağlayan parçasının bozulduğunu düşünüyorum ama kasaıyı açarak bu parçayı nasıl bulup değiştirebileceğimi bilmiyorum. Bilgisayarı servise bırakmam da mümkün olmadığı için bu sorunu kendim çözmem gerekiyor. Anakart üzerinde bozulan kablosuz internet donanımı hangisidir ve nereden sipariş edilerek değiştirilebilir yardımlarınızı rica ediyorum.

Veysel79

10.05.2020 15:15

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 4 Haziran 2022 01:25
  • 4 Haziran 2022 00:40
    0

    yazılımsal olarak windows'ta wi-fi disabled olmuş olabilir ya da driver'ları silinmiş olabilir. donanımsal olarak ise wi-fi kartı arızalanmış olabilir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bilgisayar kablosuz wi-fi özelliğini kaybetti

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.