5.00 / 1 oy

Aynı bilgisayarda iki farklı IP alınabilir mi?

Online bir oyunda banlanmadan iki farklı karakter yönetiyorum, tarayıcı üzerinden oynadığım bir oyun olduğu için iki farklı monitörün birisinde google chrome, diğerinde de opera tarayıcısı çalışıyor. Opera'da vpn özelliğimi açıp whatismyip.com'a girdiğimde beni farklı bir ülkede gösteriyor, google chrome'dan bakınca da Türkiye'de görünüyorum. Tarayıcılar üzerinde iki farklı tarayıcı ile iki farklı ip alabiliyorum yani. Peki benzer bir uygulamayı Windows üzerinde çalışan bir oyun için de yapabilmem mümkün mü? Yani oyunun iki farklı instance'ını açarak iki farklı monitöre atsam, ikiisinde de farklı IP adresleri ile oyuna dahil olsam bir windows bilgisayar birden fazla ip adresinde görünebilir mi?

delicavit

13.05.2020 00:07

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Eylül 2020 03:15
    12

    aynı uygulama üzerinden alınamaz ama örneğin bir tarayıcı eklentisi ile google chrome'da vpn'i aktif hale getirdiğinizde chrome ile işletim sisteminin farklı ip adresleri olmuş olur. farklı tarayıcılara farklı vpn'ler kurarak çok sayıda ip adresine sahip olabilirsiniz

  • 10 Ağustos 2022 09:44

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aynı bilgisayarda iki farklı IP alınabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.