5.00 / 1 oy

Asp.Net MVC Core'da identity View'lerini görünür yapmak

Asp.Net MVC Core kullanmaya başlamış ve üyelik özellikleri olan sistemler kodlamaya başlamış olanların da fark edebilecekleri gibi register ve login gibi sayfaların view dosyaları varsayılan olarak görünür gelmiyor, bu dosyaları görünür yapmak için de bir takım işlemler yapmak lazım ama internetteki rehberler de fazlasıyla karışık. Ben hazir kendim için bu problemi çözmüşken bari nasıl çözdüğümü de yazayım da yine lazım olur, başka ihtiyaç duyanlar da olursa rehber görevi görür diyerek paylaşmak istedim. Sitenizde kayıt ya da giriş gibi sayfalar olacaksa ve default sayfa tasarımlarını güncellemek durumunda kalırsanız sizin de bu işlemleri yapmanız gerekecek.

1. Öncelikle [Areas]/Views/Identity klasörü altında gerekli cshtml view dosyalarının olup olmadığını kontrol edin.

aspnet mvc core identity folder empty

2. Eğer dosyalar sizde de yoksa Solution Explorer altında projenize sağ tıklayın ve Add>New Scaffolded Item... seçeneğini tıklayın

3. Sol taraftan Identity, açılan seçeneklerden de yine Identity seçeneğini tıklayın ve Add tuşuna basın

4. Açılan pencerenin üst kısmında layout sayfası seçimi var, buradan layout sayfanızı seçin. Orta kısımda gçrünür yapmak istediğiniz account sayfalarını seçin (ya da tümünü seçmek için override all files seçeneğini seçin), pencerenin altında da data context class'ınızı (ApplicationDbContext gibi) ve isteğe bağlı olarak user class'ınızı seçin.

aspnet mvc core 3 add scaffolded identity

5. Add tuşuna bastığınızda artık solution explorer altında [Areas]/Views/Identity klasörünü kontrol ettiğinizde tüm identity/account view cshtml dosyalarını görüyor olmalısınız. Açılan ScaffoldingReadMe.txt dosyasında da kullanım ile ilgili temel bilgiler karşınıza geliyor zaten.

aspnet mvc core 3 scaffolded identity folder

mbologlu

09.10.2019 13:53

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Asp.Net MVC Core'da identity View'lerini görünür yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.