5.00 / 1 oy

Arduino simülasyon programı tavsiyesi

Arduino olmadan arduino ve çevre elemanları (breadboard, led, potansiyometre...) simülasyonlarını kullanabildiğimiz ve kurguladığımız tasarımların önizlemesini görebildiğimiz bir masaüstü program ararken internette bu hizmeti ücretsiz ve online olarak veren bir internet sitesi buldum ve buradan ilgili tüm arkadaşlarla paylaşmak istedim. Aslında platform, sadece devre kartı tasarımları için değil, 3 boyutlu çizim konusunda bir çok ihtiyacı gideriyor ve Türkçe dil desteği ile de İngilizce bilmeyenlerin de kullanabilmesini sağlıyor.

Platformun ismi tinkercad, internet sitesi ise tinkercad.com. Önce 3 boyutlu çizim ekranından ve kullanıcıları için başlangıçta gösterdiği eğitim ekranından bir kare:

tinkercad 3d çizimŞimdi de bu yazının başlığına esas olan ilgil alanım için bir ekran paylaşayım. Arduino çevre elemanları için oldukça güzel bir tasarım ekranı hazırlamışlar

arduino uno

arduino proje çizim tasarım

Henüz bu platformu yeni keşfetmiş olduğu gaz ile sadece varlığından haber verebiliyorum ama biraz öğrenip projeler geliştirebilirsem nasıl kullanılabileceği ve örnek proje çizimleri için de yine buradan soru atarım.

mr. faruk

03.05.2020 08:52

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arduino simülasyon programı tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.