5.00 / 1 oy

Google'da sadece belirli bir sitede arama yapabilir miyim?

Google'da arama yaptığım bir terim için sadece tek bir internet sitesinin içerisinde arama yapılsın istiyorum, başka sitelere bakılmasın, çıkan tüm arama sonuçları da aynı site içerisinde bulunan sonuçlar olsun. nasıl arama yapmalıyım bunun için?

famous

11.07.2019 12:30

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • a77
  14 Temmuz 2019 15:50
  41

  Google bu tip gelişmiş arama seçenekleri için arama terimleri kullanmanıza izin veriyor. Örneğin bütün internet sitelerinde "arabalar" diye arama yapmak istiyorsanız bunun için bildiğiniz gibi google'a girip arama kututucuğuna tırnaklar olmadan "arabalar" yazabiliyorsunuz. Ya da son zamanlarda çok alıştığımız şekliyle artık google'ı bile açmadan tarayıcımızın adres çubuğuna ne istersek yazabiliyoruz. bu arama terimini örneğin sadece reitix.com içerisindeki ilgili sonuçlarla yapmak isterseniz arama terimini şu şekilde yazmalısınız: (tırnaklar olmadan)

  "site:www.reitix.com arabalar"

  Bu aramayı yaptığınızda site: yanında yazan site olarak hangi siteyi yazdıysanız sonuçlar sadece o site olarak filtrelenmiş olacaktır. bir başka deyişle sadece belirli bir sitede arama yapmak için google'ı kullanmış olacaksınız.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google'da sadece belirli bir sitede arama yapabilir miyim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.