5.00 / 1 oy

Arabada Direksiyon Sertleşmesi Neden Olur ve Çözümü Nedir?

Garajımda uzun yıllardan beri sahibi olduğum hatasız bir E39 kasa BMW 5.20i 2001 model aracım var. Arabayı sadece haftasonlarında sakin trafikte keyif almak amacıyla kapalı garajımdan çıkartıyorum ve tüm bakımlarını da aksatmadan yaptırmaya devam ediyorum. Araç halen orijinal 80.000 km'de ve durumum olduğu sürece bu arabayı satmayı düşünmüyorum.

Arabanın son günlerde hidrolik direksiyonunda bir sertleşme hissediyorum. Ustaya gösterdiğimde (elektrikçiye de gösterdim motorcuya da) normal diyorlar ama arabanın sıfır kondüsyonuna yakın olduğunu bilmediklerinden emsalleriyle kıyasladıkları için normal geliyor onlara, direksiyonun bir yıl öncesine göre sertleşmiş olduğunun çok bariz farkındayım ben. Direksiyon pompasından ya da hidrolikten kaynaklı bir problem olabileceğini düşünüyorum ama çözümünü de halen bulabilmiş değilim. Sitede arabalarla ilgili çok arladaş gördüğüm için görüşlerini almak istedim, sizce başka hangi parçalardan kaynaklanarak direksiyonda sertleşme olabilir?

ferrari

30.08.2020 10:48

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arabada Direksiyon Sertleşmesi Neden Olur ve Çözümü Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.