5.00 / 1 oy

Arabada Direksiyon Sertleşmesi Neden Olur ve Çözümü Nedir?

Garajımda uzun yıllardan beri sahibi olduğum hatasız bir E39 kasa BMW 5.20i 2001 model aracım var. Arabayı sadece haftasonlarında sakin trafikte keyif almak amacıyla kapalı garajımdan çıkartıyorum ve tüm bakımlarını da aksatmadan yaptırmaya devam ediyorum. Araç halen orijinal 80.000 km'de ve durumum olduğu sürece bu arabayı satmayı düşünmüyorum.

Arabanın son günlerde hidrolik direksiyonunda bir sertleşme hissediyorum. Ustaya gösterdiğimde (elektrikçiye de gösterdim motorcuya da) normal diyorlar ama arabanın sıfır kondüsyonuna yakın olduğunu bilmediklerinden emsalleriyle kıyasladıkları için normal geliyor onlara, direksiyonun bir yıl öncesine göre sertleşmiş olduğunun çok bariz farkındayım ben. Direksiyon pompasından ya da hidrolikten kaynaklı bir problem olabileceğini düşünüyorum ama çözümünü de halen bulabilmiş değilim. Sitede arabalarla ilgili çok arladaş gördüğüm için görüşlerini almak istedim, sizce başka hangi parçalardan kaynaklanarak direksiyonda sertleşme olabilir?

ferrari

30.08.2020 10:48

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 27 Kasım 2021 12:55
  0

  direksiyon derisi sertleşmesi ise bunun çözümü direksiyon için kaplama bir deri yaptırmak ama direksiyonu çevirirken bir sertleşme var ise bunun sebebi hidrolikten ya da tekerlerin inik olmasından kaynaklanabilir.

 • 9 Şubat 2022 09:35
  0

  aracınızı elektrikçiye gösterin, sorunun çözümü muhtemelen sanayi içerisinde en iyi bu şekilde teşhis ve tedavi edilebilir

 • 1 Mart 2022 01:17
  0

  eskiden nerede trak orada bırak derlerdi arabalar için, şimdi yeni araba almak mümkün olmadığı için herkes arabasına gözü gibi bakmaya başladı

 • 10 Haziran 2022 01:03

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arabada Direksiyon Sertleşmesi Neden Olur ve Çözümü Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.