5.00 / 1 oy

Araba kliması için temizlik jeli kullanan var mı?

Arabası olanlar özellikle iyi bilirler, arabaların klima ve kalorifer peteklerinin girişlerinin biraz arkasına serçe parmağınızı sokarsanız parmak dolusu toz ve kir ele gelir. Yani arabayı oto yıkamaya da verseniz bu alanlar temizlenmez ve arabaların havalandırma sistemleri de hep sürücüye ve yolculara doğru buradan hava üflediği için aslında içeride biriken tüm toz ve pislikleri solumuş oluruz. Bu alanların temizliği için sprey bazlı çözümler denemiştim ama pek de işe yaramadıklarını düşünerek kullanmayı bırakmıştım. Bugün internetten klima ve kalorifer peteklerinin giriş kısımları ile klavye gibi aralarına erişilmesi güç donanımların temizliğini yaomak için tasarlanmış enteresan bir ürün gördüm. Ürün jel formunda (ıslak hamur gibi) ve nereyi temizlemek istiyorsanız oraya sokuyorsunuz ve arkalara kadar uzayabildiği için tüm o alanlarda ne kadar toz ve pislik varsa bu jele yapışıp kaldığı yerden temizlenmiş oluyor. Ürünü internetten 30 TL gibi bir fiyata buldum ve denemeyi planlıyorum ancak beni merak ettiren, ürüne vereceğim para değil. Acaba ürünü kalorifer ızgarasına sokunca bir kısmı içeride kopar da çıkartamazsam ne olacak? Bu temizlik jellerinden kullanmış olanlar varsa tavsiye ederler mi bunu öğrenmek istiyorum.

ersan070

18.02.2020 21:46

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 26 Aralık 2021 22:37
    0

    temizlik jeli değil ama ozon temizliği yaptırmıştım. açıkçası bir faydasını görebildim mi onu da bilmiyorum. gözle görünmez partiküllerin temizlendiği iddiası yıllardır en sağlam keriz silkeleme yöntemlerinden birisi olmuştur sonuçta

  • 22 Haziran 2022 06:32

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Araba kliması için temizlik jeli kullanan var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.