5.00 / 1 oy

Android'deki Anahtar Simgesi Nedir ve Neden Çıkar?

Samsung Note 8 telefonumu 3 yıldır kullanıyorum ve şimdilik ufak problemler haricinde majör bir sıkıntı yaşamadım. Halen yeni uygulamalar ve yazılım güncellemeleri ile ne özellikler eklenmiş diye heyecanla kurcalamaya devam ediyorum ve telefon tam anlamıyla çalışmayı durduruncaya kadar da yeni bir telefon almayı düşünmüyorum. Kasım 2020'de Samsung Note 8'ler iki güncelleme birden aldı, açıkçası açıp da neler eklendi diye bakamadım ama ikinci güncellemeden sonra ekranın sağ üst kısmında bir anahtar ikonu belirdi. Ayarlarda ve internette araştırmama rağmen bu anahtar simgesinin neden çıktığını ve ne amaçla kullanabileceğimi anlamadım. İnternette anahtar simgesinin VPN kullanımını gösterdiğini söylemişler ama telefonumda şu an kullandığım bir VPN de yok, ikon daha çok erişim izinleri ya da güvenlik ile ilgili olabilir gibi geldi bana.

Anahtar simgesi sadece Samsung telefonlarda güncelleme sonrası mı geldi yoksa yeni Android sürümünün bir parçası mı anlamadım ama internette bu simge ile ilgili bir açıklama da bulamadım. Başka anahtar simgesi beliren kullanıcılar varsa ve bu anahtar simgesinin ne işe yaradığını anladılarsa beni de aydınlatabilirler mi?

dolphin

20.11.2020 06:08

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 3 Ocak 2022 20:01
    3

    olsa olsa kapıyı kitlediğini unutmuş olduğunu söylüyordur, adı üzerinde akıllı telefon

  • 3 Ocak 2022 22:27
    1

    saçmalamayın, cahil cahil konuşmyın telefon nereden bilsin kapıyı kitleyip kitlemediğinizi. anahtar simgesinin çıkmasının sebebi kapıyı kitledim mi diye meraka düştüğünüzde size içinizi rahatlatma özelliği vermesi için düşünülmüş bir özelliktir 😂

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android'deki Anahtar Simgesi Nedir ve Neden Çıkar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.