5.00 / 1 oy

Airties modemde medya sunucusu özelliğini aktive etmek

Airties Air 5760 modem kullanıyorum. Modemde satın aldığımdan beri olduğunu bildiğim ama hiç kullanmadığım media server (medya sunucusu) özelliğini yıllar sonra bilgisayardan televizyona artık dosya taşımaktan yorulduğum için kurmaya niyetlendim. Kullanma kılavuzunda yazan adımları harfiyen uygulayarak usb portuna bir harici harddisk (ntfs formatında) bağladım ve usb ışığı da sürekli olarak yanıyor. Tarayıcı üzerinden 192.168.2.1 IP adresinden modem yönetim panelinden usb cihazı bağlı olarak görüyorum ama Başlat/Ara/\\Airties5760 komutunu çalıştırınca Windows bağlantı kuramadı hatası (Windows cannot access \\Air5760) alıyorum. Televizyon üzerinden de medya sunucusunu görüyorum ama içi boş görünüyor. Sizce problem ne olabilir?

seckin

16.01.2020 22:16

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 1 Aralık 2021 03:48
    0

    çok geç gelen bir edit olmakla birlikte ilerleyen zamanlarda bu sorun kendiliğinden düzeldi. muhtemelen ilk taktığım harici hard diskin formatından kaynaklı bir sorun yaşadım. sonrasında sorunsuz olarak kullandığım hard disk de ntfs miydi exfat mıydı hatırlamıyorum ama herhangi bir ek işlem gerekmeden tüm ağ tarafından görülebilir ve kullanılabilir şekilde aktif olmuştu.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Airties modemde medya sunucusu özelliğini aktive etmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.