5.00 / 1 oy

Acemiliği atmak için araba önerileri

Allah korusun büyük bir kaza olması durumunda korunaklı olacak, ama şehir içinde ufak tefek çizikler olduğunda çok da kafaya takılmayacak hesaplı bir hatchback araba bakıyorum. Fiyat olarak hesaplı olacak ama sanırım belirli bir yaşın altındaki arabalara kasko yapılmıyormuş, en azından kasko yaptırabileceğim kadar da yeni bir araba olması gerekiyor. Arabanın otomatik vites ve yumuşak direksiyonlu olması gerektiğini sanırım söylememe gerek yok :) Peugeot gibi hesaplı arabaların 206 gibi küçük modellerini tavsiye ediyorlar ama çok fazla sanayi falan da uğraşamayacağım için ne kadar az sorun çıkartırsa da benim için o kadar tercih sebebi olur.

hale çise

29.08.2019 19:11

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 2 Kasım 2019 14:09
    5

    Araba markası ve modeli vermek yerine acemilik atmak için alınacak arabadaki dikkat edilmesi gereken hususları söyleyebilirim.

    Aracın hem güvenli olması, hem de az problemli olmasında fayda var. Ama aracın kaza yapması olasılığı da fazla olduğu için düşük bütçeli araçlara bakılıyor ve güvenlik özellikleri de eski hatchback arabalarda çok üst seviyede olmadığı için olası tehlikelere göz yumulmuş oluyor. Bunun yerine eski araç alınacaksa da d segmenti gibi zamanının iyi arabaları tercih edilirse acemi sürücü de güvenlik olarak daha tedbirli olmuş olur.

    Bu konuda yapılacak en yaygın eleştiri, büyük arabayı sürmenin daha zor olduğu ve acemiler için de uygun olmadığıdır. Ben buna katılmıyorum, sonuçta iğne deliğinden geçecek şekilde kimse araba sürmüyor. Geniş yollarda şeridinde gidip gelip kocaman park yerlerine park edebiliyor herkes. 2001 kasa Ford Mondeo gibi araçlar bence uygundur.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Acemiliği atmak için araba önerileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.