5.00 / 1 oy

Xiaomi Robot Süpürge ile Tek Bir Odayı Süpürmek

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürge İncelemesi incelemesinin gazına gelerek ben de gidip metro'dan bir tane siyah renklisinden satın aldım. evi temizleme konusunda ben de herkes gibi oldukça isteksiz birisiyimdir ama konu teknoloji olunca insanın köşe bucak robotla beraber gezmesi bile keyif verici bir süreç :)

Ben de xiaomi mi robot vacuum mop pro satın aldım ve önce robotun haritasını çıkartabilmesi için ayarlardan köşeleri gezmesi özelliğini aktif hale getirdim. Yaklaşık 45 dakikada tüm evi gezdi ve haritalamayı 11 oda olarak tamamladı, ben de odaları merge ve split yaparak banyolarla birlikte 6 oda olarak düzenledim.

Temizlik yapmayı sevmiyor olmamdan pis bir evde yaşadığım düşünülmesin, sürekli olarak hem silme hem de süpürme işleri bizim evde sık sık yapılır, evimiz oldukça temizdir yani. Ama robot sadece harita çizmek için köşeleri gezerken bile toz haznesini ağzına kadar doldurmayı başarmış, görünce gözlerime inanamadım surprise Şimdi odaların köşelerinin iç kısımlarını da temizleyebilmesi için tüm evi temizletmek istiyorum ama tüm evi gezerse muhtemelen daha ortasına bile gelmeden toz haznesi dolacak ve toz haznesinin dolması gibi bir sensörünün de olduğunu sanmadığım için temizliğin gerisini yapamayacak. Madem oda oda harita çıkarttım, temizlikleri de oda oda bağımsız olarak yaptırabilirim diye düşündüm ve sadece mesela salonu temizletip sonra içini boşaltmak gibi bir fikir geldi aklıma.

Xiaomi mi home uygulaması üzerinden eklediğiniz xiaomi mi robot süpürgeye tek bir odayı temizletmek için şunu yapmanız gerekiyor:

- Haritalama ve odaların isimlendirmesi işlemlerini tamamlayın

- Ana ekranda bir odanın adına bastığınızda o oda seçili hale geliyor. Eğer 2-3 oda seçmek isterseniz bu şekilde de seçim yapabiliyorsunuz. İstediğiniz odaları seçin ve çalıştır butonuna basın. Robot, sadece bu odaları temizliyor ve sonra da tekrar şarj istasyonuna geri dönüyor.

Hafta içi her gün düzenli olarak tüm odaları temizle görevini tanımlamadan önce evi birkaç kere manuel olarak temizleteceğim ki toz haznesini doldurabilecek kadar bir pislik kalmasın sağda solda. İşin ilginç yanı, yeni temizlenmiş odadan bile dünya kadar pislik temizleyebiliyor olması. Bazen geçtiği yerdeki görünür bir pisliği alamadığı oluyor, izlerken görüyorum ama artık göremediğimiz ne kadar toz ve pislik varsa evde demek ki, o hazne anında doluyor.

lilith

24.09.2020 13:57

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 11 Şubat 2022 09:28
    2

    haritadan o odayı seçin ve temizle komutu gönderin. tüm evi temizlemeye çalışan aletler sıklıkla rotalarını şaşırıp saçmalıyorlar ama saatlik olarak oda oda temizlik zamanlamaları yaptığınızda genellikle daha az ihtimalle sorun çıktığı için ben de bu yöntemi tercih ediyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi Robot Süpürge ile Tek Bir Odayı Süpürmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.