5.00 / 1 oy

Word'de yazıyı kutucuk içine almak için ne yapmalıyım?

Word'de birkaç başlık halinde bir form hazırlıyorum. Yukarıda kişisel bilgiler, altında adres ve iletişim bilgileri, onun altında da bir imza alanı var. Ama bu alanların birbirlerinden bağımsız alanlar olduklarını vurgulayabilmek için tümünü birer kutu içerisine almak ya da etraflarını çizgi ile çizmek istiyorum ama bunu Word'de nereden yapabileceğimi bulamadım. Düz çizgi çizince çizgi eğik oluyor ve her düzeltmede tüm çizgileri değiştirmek zorunda kalıyorum. Word'de bu ihtiyacı ilk hisseden kişi ben olmuş olamayacağıma göre yazıyı ya da formu kutucuk içine almanın daha kolay bir yolu da olmalı gibi geliyor bana. Aracın adını söyleseniz ya da örnek bir dosya gönderseniz oradan da bakabilirim.

arayan

07.11.2019 09:57

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 12 Kasım 2021 20:02
  9

  Ekle > Şekiller > Dikdörtgen (Insert > Shapes > Rectangle) ile kare ya da dikdörtgen kutucuk eklenerek yazı içerisine de alınabilir.

  word kutucuk

 • 12 Kasım 2021 11:44
  3

  aklıma gelen ilk yöntem tablo eklemek. tek satır ve tek sütunluk bir tablo eklediğinizde zaten yazı kutucuk içine alınmış oluyor.

  word kutucuk tablo

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Word'de yazıyı kutucuk içine almak için ne yapmalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.