5.00 / 1 oy

Word'de makro yazılabilir mi

Merhabalar, çok karmaşık olmamakla birlikte bir word dosyasının binlerce sayfasının her birinde tekrar tekrar yapmam gereken bir işlem var. Bu gibi durumlarda Excel'de basit bir makro ile sıklıkla tekrarlanan işlemlerin bir defa kodlanarak her ihtiyaç duyulduğunda bu makro sayesinde otomatik olarak yapılabildiklerini teorik olarak biliyorum (kodlayamam ama kodlanabildiğini biliyorum). mesela tüm excel sekmelerinin teker teker rengini değiştirmek gibi bir işlem yerine birkaç satır makro ile tüm sekmelerin renkleri bir defada değiştirilebilir ve bu makro ile istenen tüm excel dosyalarında aynı işlem tekrarlanabilir. Peki Microsoft böyle bir teknolojiyi geliştirdiğine göre sadece Excel'de kullanılabilmesine müsaade etmek yerine acaba Word ve Powerpoint, hatta belki Access için bile bu altyapıyı sunmuş olabilir mi? Eğer Word'de makro yazabilmenin ya da yazılmış bir makroyu entegre edebilmenin bir yolu varsa buradan yanıt yazabilir misiniz?

demir

22.01.2020 21:55

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Kasım 2021 10:59
    1

    makro demek otomatize edilmiş ve tekrarlanabilir işlem anlamına geldiği için bildiğim kadarıyla Excel, Word, Powerpoint ve hatta Access için bile kullanılabilir. hatta aklıma gelmeyen diğer Microsoft Office programlarında da muhtemelen makro kaydetme ve çalıştırma özelliği vardır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Word'de makro yazılabilir mi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.