5.00 / 1 oy

Windows'ta yapışkan notlar sticker'larını kaydetmek

Bilgisayar başında olduğumda sürekli kullandığım şifre, hesap numarası ya da kart numarası gibi kopyala yapıştır yapılası içerikleri yapışlan notlar'da (sticky notes) saklıyorum. Kullanmaya da o kadar alışmışım ki eskiden önemli bir şey olduğunda kendi gmail adresime bir kopyasını gönderirdim, artık onu bile göndermez olmuşum. Bugün kazara çarpı tuşuna basarak kapattığım bir sticker'ı tekrar geri getirince yaşadığım mutluluğu paylaşmak ve bunu nasıl yapabildiğimi yazmak istedim. Yapışkan notlar'da notlarınızın kaydedilmesini isterseniz windows'ta oturum açmanız gerekiyor, bunun için de windowslive ya da hotmail gibi hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Sonrasında muhtemelen aynı hesap ile oturum açtığınız farklı bilgisayarlardan da (henüz denemedim) mevcut notlarınıza erişmeniz mümkün olmalı. En azından bir bilgisayarda herhangi bir notun üzerindeki yan yana üç noktaya (çarpının solundaki) bastığınızda Notlar Listesi menüsü altında tüm sticker notlarınızı görebiliyorsunuz. Haliyle bir notunuzu sildiğinizde panik yapmaya hiç gerek yok, tek yapmanız gereken buraya girerek notunuzu tekrar görünür yapmak :)

comcero

25.10.2019 22:03

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Ekim 2019 13:22
    1

    Windows'u ilk kurduğunuzda size bir hotmail ya da live hesabı ile oturum açmak isteyip istemediğiniz sorulur windows tarafından. eğer internet bağlantınız varsa ve bir microsoft mail hesabınız da varsa oturum açtığınızda zaten çoğu windows ayarınız (senkronizasyon ayarları da var) önceki windows işletim sisteminizdeki gibi otomatik olarak yüklenir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta yapışkan notlar sticker'larını kaydetmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.