5.00 / 1 oy

Windows'ta kameraya erişebilen programları nasıl kontrol edebilirim?

İnternette biraz forumlara bakınınca insanların çok enteresan şeylerin peşinde olduklarını görmüş oldum ve biraz da paranoyaklaştım sanırım. Bir çok sitede başka bir bilgiisayardaki kameraya erişimin nasıl yapılabileceğine ilişkin bir sürü yazı var, işe yararlar ya da yaramazlar bilemiyorum, hatta kamera kullanmayan birisi olarak kullandığım tüm bilgisayarların da kamerası bantlıdır ne olur ne olmaz diye ama yine de kamerama erişmek isteyen bir uygulama var mı yok mu bunu anlayabilmemin bir yolu olmalı. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Az önce açtığım bir diğer benzer soru için: Windows'ta mikrofona erişebilen programları nasıl anlarım?

demetalev

24.06.2019 17:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

 • 26 Haziran 2019 16:38
  21

  Windows 10'a gelen Mayıs 2019 güncellemesinden sonra artık kameranıza erişim izni olan programları direk olarak görebiliyorsunuz.

  Start menüsünden sol taraftaki dişli butonu yardımıyla Ayarlar (Settings) -> Gizlilik (Privacy) -> Kamera (Camera) seçimi yapın

  windows 10 kamera izinleri

  Bu ekranda Windows 10 işletim sistemi kullanan bilgisayarınıza kurulu tüm programların kamera kullanım izinlerini görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz kameranızı komple kapatmanız da mümkün.

  Not: Kamera ışığını yakmadan windows'ta kamerayı aktive edebilen program yok, dolayısıyla kamera ışığı yanmıyorsa problem yok olarak düşünebilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta kameraya erişebilen programları nasıl kontrol edebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.