5.00 / 1 oy

Windows'ta açılışta XAMPP'ı otomatik başlatmak

Eskiden WAMP programı vardı ve Windows'ta Apache + mysql ve php'yi aynı anda kurarak sunucu olarak çalışabilmesini sağlardı. Sonra bu uygulama XAMPP oldu ama halen Windows üzerinde php ile web sayfası geliştirmek ve MySql veritabanı ile ilişkilendirerek Apache sunucusu üzerinde çalıştırmak için en yaygın paketlerden birisi. XAMPP programını Windows'u her baştan başlattığınızda tekrar çalıştırarak sunucuları online duruma getirmekten sıkıldıysanız bu zaman kaybını engellemek için XAMPP'ın Windows açıldığında otomatik olarak başlatılması için aşağıdaki küçük ayarları yapabilirsiniz:

1. XAMPP kontrol panelini açın, bunun için de XAMPP'ı kurduğunuz dizinde xampp-control.exe dosyasını bulmalısınız ve çift tıklayarak açmalısınız.

2. Control panel'de sağ üst kısımda Config butonunu bulun ve butona tıklayın

3. Autostart of modules seçenekleri arasında Apache, Filezilla, Tomcat, MySql ve Mercury gibi seçenekler göreceksiniz. Wİndows her başladığında otomatik olarak başlatılmasını istediğiniz servisleri buradan aktif hale getirin ve Save tuşuna basın.

Eğer bu çözüm bilgisayarınızda çalışmazsa Shell üzerinden shell:startup komutu ile kısayol da ekleyebilirsiniz.

RainingCodes

10.05.2020 22:27

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta açılışta XAMPP'ı otomatik başlatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.