5.00 / 1 oy

Windows 10'u Flash Belleğe Kurmak (Windows To Go)

Windows 8 ve Windows 10 için işletim sistemini flash bellek gibi harici disklere kurmak için Windows To Go adında bir uygulama hazırlanmış. Böylece mesela Sandisk 64 GB flash belleğiniz varsa bu belleğe Windows 8 ya da Windows 10 kurabiliyorsunuz, böylece işletim sisteminizi kelimenin tam anlamıyla işletim sisteminizi cebinizde taşıyabiliyorsunuz ve bilgisayarınıza takıp kullanabiliyorsunuz. Mesela yurt dışına gideceksiniz, ya da tatile gitmek ama otelde kalacağınız için bilgisayar götürmek istemiyorsunuz. Flash belleğe Windows 10 kuruyorsunuz ve arkadaşınızın bilgisayarını ödünç alarak flash bellek üzerinden boot ederek kendi Windows'unuzu kullanabiliyorsunuz. Ya da sürekli olarak işten eve, evden de işe bilgisayar taşımak istemiyorsunuz ve her iki çalışma ortamında da birer bilgisayar var ve siz aynı işletim sistemini çalıştıracak şekilde bu iki bilgisayardan yararlanmak istiyorsunuz, Wİndows To Go yine aradığınız çözüm.

Güvenlik olarak mp3 dosyalarının kayıtlı olduğu flash belleği kaybeder gibi içine işletim sistemi yüklü flash belleğinizi kaybederseniz ne olacak? Birisinin izinsiz bilgisayarınıza girer gibi içine Windows kurulu flash belleğe girmesini istemeyiz sonuçta, bunun için de şifre koyma özelliklerini ihmal etmemişler.

Flash bellekte taşınabilir Windows fikri sizin de hoşunuza gittiyse tavsiye olarak usb 3.0 destekleyen hızlı bir flash bellek edinerek kurulum yapabilirsiniz, flash bellek boyutu olarak da en az 64 GB ve üzeri saklama alanına sahip flash bellekleri tavsiye etmeniz mantıklı olur.

Advertiser Guy

15.05.2020 21:51

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10'u Flash Belleğe Kurmak (Windows To Go)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.