5.00 / 1 oy

Windows 10 klavyede harfleri ve sayıları çift yazma problemi

Windows 10'da yanlışlıkla ctrl ve shift gibi bir şeylere basınca muhtemelen bir kısayolu tetikledim ve şimdi klavyeden hangi tuşa basarsam basayım harf de olsa sayı da olsa bastığım karakterden iki tane yazıyor. Bastığım klavye kısayolu da el çarpması sonucu olduğu için ne olduğunu da bilemiyorum ki geri alabileyim. Windows'ta harfleri çift çift yazmak gibi absürt bir özellik neden varmış onu da açıkçası anlayamadım. İşin kötüsü google'da arama yapacağım ve onu bile yapamıyorum çünkü klavye ile bir şey yazamıyorum, bu soruyu da telefonla giriyorum.

Sizce windows'ta nasıl bir ayarı etkinleştirmiş olabileceğimi ve bu özelliği nasıl devre dışı bırakabileceğimi bilen birileri yardımcı olabilir mi? Klavye ayarları altındaki ayarlara bakarak neyi bozmuş olabileceğimi anlamaya çalıştım ama bulamadım, acaba ayar değişikliği yapmadım da doğrudan bir şeyleri mi bozdum? Problemin yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu da anlayamıyorum. Ne yapabilirim bi el atın lütfen..

Hüseyin.Turan

22.12.2020 11:43

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 15 Ekim 2021 02:15
    0

    klavyeden donanımsal olarak kaynaklı bir problem olabilir. bende de şekerli bir içecek damladığı için birkaç klavye tuşunda benzer bir sorun vardı. o tuşlara basınca düğmeler tabana yapışıp kaldıkları için basılı kaldıkları sürece o karaktere de basmaya devam ediyorlardı ve sonunda bana yeni bir klavye aldırmıştı bu sıkıntı. bunun haricinde işletim sisteminden kaynaklı olarak yazılımsal bir hata olabileceğini sanmıyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10 klavyede harfleri ve sayıları çift yazma problemi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.