5.00 / 1 oy

Windows 10'da Karanlık Modu Aktif Hale Getirmek

İlgili içerik: Windows 10'da Aydınlık Modu Aktif Hale Getirmek

Windows 10 kullanıcısı olarak karanlık modu aktive etmek ve başlat (start) menüsü ile görev çubuğu renklerini siyaha yakın bir renge ayarlayarak kullanmak istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

1. Windows 10'daki ayarları yaptığımız ayarlar (settings) menüsünü açmak için Başlat (start) menüsünden sol taraftaki dişli butonuna tıklayın

2. Açılan seçenekler arasından kişiselleştirme (personalization) seçeneğini seçin

3. Soldaki kişiselleştirme seçeneklerinden arasından ikinci sıradakirenkler (colors) seçeneğine tıklayın.

4. En üstteki renginizi seçin (choose your color) açılır kutusunda  eğer karanlık (dark) seçeneğini seçerseniz tüm windows arka plan renkleriniz karanlık mod aktif olacak şekilde güncellenir. Ancak sadece kendi belirlediğiniz alanları karanlık yapmak isterseniz özel seçim (custom) seçeneğini seçerek hangi alanların aydınlık, hangi alanların karanlık modda kullanılacağını seçebilrisininiz.

windows dark mode

Örneğin başlat menüsünün ve görev çubuğunun siyah, pencere arka planlarının beyaz olması için üstteki seçeneği karanlık (dark), alttaki seçeneği de aydınlık (light) olarak belirleyebilirsiniz.

Öz Hakiki Bumblebee

28.06.2020 03:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10'da Karanlık Modu Aktif Hale Getirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.