5.00 / 1 oy

Windows 10'da ikinci ekranı ana ekran yapmak

Önceki sorumda yazdığım gibi notebook ile birlikte bir monitör kullanıyorum ve arada hdmi bağlantı sayesinde iki farklı monitör (notebook ekranı+monitör) elde etmiş oluyorum. Dışarda ise sadece notebook ekranı ile çalışmaya devam ediyorum. Evde monitörü bağladığımda notebook sağ tarafımda kalıyor, monitör ise boyut olarak büyük olduğu için tam karşımda oluyor ve aslında ana ekran olarak harici ekran olan monitörü kullanmak istiyorum, ama windows monitörü ikinci ekran olarak algıladığı için masaüstü ve görev çubuğu gibi alanlar diğer ekranda kalmış oluyor. Windows 10'da monitörü nasıl ana ekran olarak seçebilirim?

husen

15.09.2019 09:26

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Şubat 2022 08:26
    11

    masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın ve display settings (görüntü seçenekleri) seçeneğini seçin. açılan menüde hangi monitörünüzü ya da ekranınızı ana ekran yapmak istiyorsanız onu seçtikten sonra ekranı aşağıya kaydırın ve make this my main display (bu ekranı ana ekranım yap) seçeneğini seçin.

    windows make this my main display

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10'da ikinci ekranı ana ekran yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.